Gabinet Dermatologii i Wenerologii
Dermatologia estetyczna

Proponujemy Państwu zabieg polegający na podaniu osocza bogatopłytkowego (PRP) w skórę w celu jej regeneracji. Zabieg jest szybki, całkowicie bezpieczny i nieskomplikowany. W pierwszej fazie lekarz pobiera niewielką ilość krwi (9 -18 ml) do specjalnych probówek, które następnie poddaje się wirowaniu w wirówce. Oddzielenie leukocytów i erytrocytów od osocza zawierającego płytki krwi następuje w ciągu kilku minut. Kolejnym etapem jest wstrzykiwanie osocza do skóry. Można to robić na kilka sposobów – za pomocą mezoterapii igłowej lub podczas frakcyjnego mikronakłuwania DERMAPEN. Osocze bogatopłytkowe można też podawać liniowo, wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry.

Osocze bogatopłytkowe  (PRP) uruchamia proces, który stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudzenia fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu. W efekcie skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna, wyraźnie młodsza i odzyskuje witalność. Mezoterapia skory owłosionej głowy z użyciem osocza bogatopłytkowego jest efektywnym zabiegiem w niektórych typach łysienia.

Zabieg jest szybki, całkowicie bezpieczny i nieskomplikowany. Można go wykorzystywać zarówno do odmłodzenia i poprawy skóry twarzy, szyi, dekoltu, jak i dłoni i innych okolic ciała. Stosowanie PRP przynosi doskonałe efekty również w leczeniu blizn i rozstępów.

Mezoterapię osoczem bogatopłytkowym należy wykonywać w seriach – ilość zabiegów uzależniona jest od wieku i stanu skóryTerapie PRP można łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej, m.in: z laseroterapią, pilingami i mikrodermabrazją

Płytki krwi zawarte w osoczu bogatopłytkowym produkują czynniki wzrostu, pobudzają procesy regeneracji tkanek, wspomagają proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych, aktywują komórki macierzyste, pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu.

Zabiegi z uzyciem osocza bogatopłytkowego są szczególnie polecane osobom poszukującym naturalnych zabiegów, bezpiecznych produktów i wysokiej skuteczności, przywracają dobrą kondycję skórze zwiotczałej, nieodżywionej i wymagającej rewitalizacji.Pozostale wskazania to atrofia skóry związana z wiekiem,  korekcja zmarszczek,  różnego pochodzenia blizny, w tym blizny potrądzikowe, łysienie.

Efekty po zabiegach z użyciem osocza bogatopłytkowego (PRP):

 • rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
 • remodeling włókien kolagenowych
 • poprawa ukrwienia skóry
 • wygładzenie zmarszczek – wolumetryczna, terapia biostymulująca komórki skóry
 • przyspieszenie procesów gojenia ran oraz przyspieszenie gojenia po zabiegach medycyny estetycznej.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • Ciąża, okres karmienia piersią
 • Choroby układowe krwi
 • Aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne
 • Reakcja alergiczna na antykoagulanty
 • Nowotwory złośliwe
 • Okres zaostrzenia chorób zakaźnych
2013 Gabinet dermatologii i wenerologii Wykonanie strony DesignSpektrum
Ta strona zostawia pliki cookies na Twoim komputerze w celu zbierania statystyk odwiedzin. Możesz zmienić ustawienia dotyczące magazynowania plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki stron.X